Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu
154591

17-12-2017

Plan Kolędy 2017 - 2018

rozwiń treść21-01-2018

Ogłoszenia parafialne - 3. niedziela zwykła

Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W podzielonym świecie tym bardziej módlmy się, aby chrześcijanie byli znakiem przebaczenia i miłości.

W czwartek przeżywamy święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła. W naszym dekanacie odpust na os. Piastowskim, suma o godz. 18:00.

Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na Radio Emaus.

Plan kolędy wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść14-01-2018

Ogłoszenia parafialne - 2. niedziela zwykła

Przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

W dniu dzisiejszym dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświecimy książeczki na Mszy św. o godz. 11:00.

W środę przeżywamy XXI Dzień Judaizmu (program wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej archidiecezji Poznańskiej) a od czwartku Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Za tydzień zbiórka do puszek na Radio Emaus.

Plan kolędy podany jest w gablocie i na stronie internetowej.

Informacje o pielgrzymce Caritas dla starszych, chorych i niepełnosprawnych do św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo znajdują się na stronie internetowej Caritas archidiecezji Poznańskiej.

Informacje o drzwiach otwartych w szkole podstawowej i przedszkolu Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców przy ul. Mińskiej 32 znajdują się na stronie internetowej szkoły.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej serdecznie zaprasza Babcie i Dziadków, Wnuczki, Wnuków i całe Rodziny do wspólnej modlitwy z okazji Ich święta. W Bazylice Archidiecezjalnej pw. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu, w piątek, 19 stycznia 2018 r. o godzinie 18:00 odbędzie się Msza Święta, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek. Po Eucharystii zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem TAKIETAM z XII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść07-01-2018

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Chrztu Pańskiego

Przeżywamy niedzielę chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. W poniedziałek rozpoczynamy czas zwykły, który potrwa do środy popielcowej.

W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

Zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego dla rodziców w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11:00. Podczas spotkanie będzie zapewniona opieka dla dzieci.

Przypominamy, że oprócz wszystkich niedziel w ciągu roku obowiązkowe są następujące święta:
- 1 stycznia - Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
- 6 stycznia - Objawienie Pańskie
- 31 maja (2018) - Boże Ciało
- 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
- 1 listopada - Wszystkich Świętych
- 25 grudnia - Boże Narodzenie

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść31-12-2017

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Świętej Rodziny

Msza o godz. 17:00 jest już z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Kto w niej uczestniczy spełnia obowiązek Mszy z 1 stycznia. Po Mszy nabożeństwo dziękczynne za miniony rok i uroczyste Te Deum.

W poniedziałek, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. wg porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązkowe.

Z racji I czwartku wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.

W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00.

W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. wg porządku niedzielnego. Wieczorna Msza w piątek wieczorem i w sobotę wieczorem jest z tej uroczystości. Składka zbierana w kościele przeznaczona jest na misje. Tego dnia już po raz ósmy ulicami miasta Poznania przejdzie Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 11:00. O 12:30 orszak ruszy z Placu Wolności, scena finałowa będzie miała miejsce na Starym Rynku. Po zakończenia, o godz. 13:45 w Poznańskiej Farze, dla uczestników Orszaku zostanie odprawiona Msza Święta. A u ojców Karmelitów o godz. 17:00 koncert kolęd zespołu ARETE.

Niedziela za tydzień to święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy o godz. 12:30 koncert kolęd i piosenek świątecznych. Kończy się OKRES NARODZENIA PAŃSKIEGO.

Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w sobotę, 13 stycznia.25-12-2017

Ogłoszenia parafialne - Boże Narodzenie 2017

W dniu dzisiejszym Msze św. wg porządku niedzielnego. Jutro drugi dzień świąt, Msze również wg porządku niedzielnego.

W środę święto św. Jana. Odpust w naszym dekanacie w parafii pw. św. Jana apostoła i ewangelisty przy ul. Fortecznej. Suma o godz. 18:00.

Tego też dnia Stowarzyszenie Katolickie SDC organizuje procesję z figurką Dzieciątka Jezus na ul. Półwiejskiej, Wrocławskiej i dochodzi na Stary Rynek. Zbiórka o godz. 18:00 na ul. Półwiejskiej przy Starym Browarze. W czasie procesji śpiew kolęd. Czas trwania ok. 45-60 min. Zabieramy ze sobą lampiony lub inne lampki. Na zakończenie modlitwa we Farze.

W czwartek święto św. Młodzianków, męczenników. Panu Bogu dziękujemy za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jak w ubiegłych latach, zapraszamy wszystkie osoby z Poznania i okolic, które włączyły się w to dzieło dziewięć miesięcy temu, na uroczystą Mszę św. dziękczynną. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana, w Święto Młodzianków w czwartek 28 grudnia 2017 roku o godz. 18:00. Spotkanie rozpocznie się procesją różańcową od Groty NMP (za kościołem) o godz. 17:45 – prosimy o zabranie świec.

W niedzielę za tydzień kończymy Rok Pański 2017 r. Msze św. wg porządku niedzielnego. Wyjątek stanowi Msza św. w niedzielę wieczorem. Celebrować ją będziemy o godz. 17:00. Kto uczestniczy w tej Mszy św. spełnia obowiązek Mszy z 1 stycznia-uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Msza dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego, po Mszy krótkie nabożeństwo dziękczynne i uroczyste Te Deum.

W niedzielę 31 XII Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawi Mszę św. dziękczynną kończącą Rok Pański 2017 w Katedrze o godz. 10:00.

Kolędę rozpoczniemy w czwartek, 28 grudnia. Plan znajduje się parafialnej stronie internetowej i w gablotach.

Już po raz ósmy ulicami miasta Poznania przejdzie Orszak Trzech Króli! Więcej informacji na stronie www.orszakpoznan.pl.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść
strony:   1   2   3   ...   44   45   46 
© 2011 - 2018