Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu
187468

23-09-2018

Ogłoszenia parafialne - 25. niedziela zwykła

Intencje mszalne na I półrocze 2019 r. przyjmować będziemy od wtorku za tydzień, czyli 2 października. Natomiast już w najbliższą sobotę przyjmować będziemy intencje z okazji 25 i 50 rocznicy małżeństwa, oraz z 1. rocznicy śmierci.

We wtorek spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:30, następnie spotkanie w salce parafialnej.

W najbliższą sobotę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy różańce w piątek za tydzień, czyli 5 października na Mszy św. o godz. 18:30 (a nie jak informowaliśmy w najbliższą niedzielę). Spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych we wtorek za tydzień, czyli 2 października o godz. 19:15. Będą przedstawiciele firmy Vestimentum u których można będzie zamówić alby, nabyć różańce i inne przedmioty kultu.

Kandydaci do bierzmowania z kl. VII mają spotkanie w czwartek za tydzień, czyli 4 października o godz. 19:15, z kl. VIII w piątek za tydzień, czyli 5 października o godz. 19:15.

Informujemy o studiach podyplomowych na Wydziale Teologicznym UAM:
- Studia Podyplomowe Katechezy Przedszkolnej
- Studia Podyplomowe Teologiczno-Katechetyczne

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść09-09-2018

Ogłoszenia parafialne - 23. niedziela zwykła

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom, które rozpoczynają szkolną edukację poświęcilimy przybory szkolne.

Z racji 13. dnia miesiąca w czwartek po Mszy św. wieczornej Różaniec fatimski. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.

Członkowie Żywego Różańca proszeni są do Katedry na adorację Najświętszego Sakramentu, w najbliższy piątek od godz. 12:00 – 13:00.

W Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się Koncert Marzeń – Mietek Szcześniak i "Nierówni" w czwartek 13 września o godz. 19:00. Całkowity dochód z biletów – cegiełek zostanie przekazany na hospicjum dla dzieci w Wilnie. Więcej informacji na stronie hospicjum.

Serdecznie zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie w środę za tydzień tj. 19 września, rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:30.

W związku ze zgromadzeniem plenarnym Konferencji Episkopatów Europy, które odbędzie się w Poznaniu, redakcja "Przewodnika Katolickiego" zaprasza na spotkanie otwarte z trzema gośćmi tej konferencji: kard. Angela Bagnasco z Włoch, kard. Dominikiem Duką z Czech i bp. Czesławem Kozonem z Danii. Biskupi będą rozmawiali o tym, jak przezwyciężyć kryzys wiary w Europie. Będzie też możliwość zadawania pytań z Sali. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają słuchawki z tłumaczeniem na język polski. Spotkanie odbędzie się w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu, w niedzielę 16 września o g. 16:00. Wstęp wolny.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść02-09-2018

Ogłoszenia parafialne - 22. niedziela zwykła

Zapraszamy na jubileuszową pielgrzymkę do Rzymu z okazji 1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej. Więcej informacji na stronie Archidiecezji.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść26-08-2018

Ogłoszenia parafialne - Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

W dniu dzisiejszym wieczorna Msza św. jeszcze o godz. 20:30. Za tydzień, czyli w niedzielę 2 września wracamy do normalnego porządku Mszy św. Wieczorna Msza św. w niedzielę odprawiana będzie o godz. 18:30.

Dziękczynienie za plony, czyli "Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie" dzisiaj o godz. 13:00 w Poznaniu na Malcie, na Polu Harcerza.

Chorych z sakramentami św. odwiedzimy (ks. Stanisław i ks. proboszcz) w najbliższą sobotę, czyli 1 września.

W niedzielę za tydzień 2 września z naszej parafii wyruszy pielgrzymka do Tulec o godz. 7:00. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego w Tulcach o godz. 12:00.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:
- w poniedziałek św. Moniki
- we wtorek św. Augustyna
- w środę wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciel
- w sobotę 79. rocznicę wybuch II wojny światowej. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.


Komunikat caritas nt. pielgrzymki do Gostynia:
Od wielu lat, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Matki Bolesnej, czyli w sobotę 15 września odbywa się Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych na Świętą Górę k. Gostynia. Tegorocznej pielgrzymce będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek, a jej program jest następujący :
10:00 – Różaniec
10:30 – Msza Święta z nabożeństwem na wzór sanktuarium w Lourdes
12:00 – Posiłek
13:00 – Występ Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego
Indywidualne Nawiedzenie Bazyliki Świętogórskiej - zakończenie pielgrzymki. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje również dojazd z Poznania, koszt 40 zł od osoby. Zgłoszenia prosimy kierować do biura Caritas przy Rynku Wildeckim 4a osobiście lub telefonicznie pod numer 61 835 68 55. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce i liczymy na obecność. Ks. Bartosz Strugarek, Zastępca Dyrektora.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść19-08-2018

Ogłoszenia parafialne - 20. niedziela zwykła

Jeszcze w dzisiejszą niedzielę i w niedzielę za tydzień porządek Mszy św. wakacyjny. Za dwa tygodnie, czyli w niedzielę 2 września wracamy do normalnego porządku, wieczorna Msza św. odprawiana będzie o godz. 18:30.

Tegoroczne archidiecezjalne dziękczynienie za plony, obchodzone jako "Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie" pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka odbędzie się w Poznaniu na Malcie na Placu Harcerza w niedzielę 26 sierpnia. Msza św. dziękczynna o godz. 13:00 następnie część obrzędowa i artystyczna.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść12-08-2018

Ogłoszenia parafialne - 19. niedziela zwykła

W poniedziałek z racji 13. dnia miesiąca Różaniec fatimski odmówimy w kościele przed Najświętszym Sakramentem. Przypominamy, że w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej w naszym kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek w liturgii wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika.

W środę przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego. Zwracamy uwagę, że Msza św. we wtorek wieczorem o godz. 18:30 jest już z uroczystości, natomiast wieczorna Msza św. w środę o godz. 20:30. Jest to święto obowiązkowe. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów. Tego dnia przed kościołem zbiórka ofiar na Caritas.

W sobotę czcimy bł. Sancję Szymkowiak, której relikwie znajdują się w kościele św. Rocha w Poznaniu.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść
strony:   1   2   3   ...   50   51   52 
© 2011 - 2018