Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu
180359

15-07-2018

Ogłoszenia parafialne - 15. niedziela zwykła

Jutro w liturgii wspomnienie NMP z Góry Karmel.

W następną niedzielę po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji zbliżającego się dnia św. Krzysztofa - patrona kierowców. Będzie można złożyć ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść08-07-2018

Ogłoszenia parafialne - 14. niedziela zwykła

W środę święto św. Benedykta, op., patrona Europy. Modlimy się, aby Europa nie zapomniała o swoich chrześcijańskich korzeniach i pozostała wierna Chrystusowi.

W piątek z racji 13. dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. różaniec fatimski.

W sobotę ks. prob. odwiedzi swoich chorych z sakramentami świętymi.

Do końca sierpnia wieczorna Msza św. w niedzielę o godz. 20:30.

Dziękujemy osobom, które także w upalne dni pamiętają o godnym ubiorze w kościele. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy odpoczynku i zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z godzinami niedzielnych Eucharystii w miejscu odpoczynku.

W dniach od 6 do 15 lipca 2018 r., podczas Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, tradycyjnie już zapraszamy na Pielgrzymkę Duchową, która przebiegać będzie w kościołach miasta Poznania. Plan pielgrzymowania znajduje się na stronie archidiecezji.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść01-07-2018

Ogłoszenia parafialne - 13. niedziela zwykła

Od dnia dzisiejszego, aż do końca sierpnia, wieczorna Msza św. w niedzielę odprawiana będzie o godz. 20:30. W kościele na os. Czecha Msza św. w niedzielę o godz. 18:00, w kościele na os. Tysiąclecia o godz. 20:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

We wtorek święto Tomasza, apostoła.

Z racji I czwartku o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00.

Chorych z sakramentami św. ks. Stanisław odwiedzi w najbliższą sobotę, ks. proboszcz w sobotę tydzień później, czyli 14 lipca.

Jak każdego roku, 6 lipca o godzinie 8:00 w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański odprawi Mszę Świętą, po zakończeniu której nastąpi wyjście na trasę Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, której w tym roku towarzyszy hasło: "Poznań. Chrystus i my". Można jeszcze dokonać zapisów i wziąć udział w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: ppp.archpoznan.pl. Zachęcajmy, zwłaszcza młodzież do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.

Informacje o pielgrzymkach organizowanych przez naszą archidiecezję można zlależć na stronie archpoznan.pl/pl/pielgrzymki.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść24-06-2018

Ogłoszenia parafialne - Narodzenie św. Jana Chrzciciela

W piątek z racji uroczystości św. app. Piotra i Pawła nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W niedzielę za tydzień porządek Mszy św. będzie już wakacyjny. Wieczorna Msza św. o godz. 20:30. W kościele na os. Czecha o godz. 18:00, w kościele na os. Tysiąclecia o godz. 20:00. (informacja pojawiła się na stronie za wcześnie)

Przewodnik Katolicki z dodatkiem "5 min. Z Bogiem" na miesiąc lipiec.

Zapraszamy serdecznie młodzież, katechetów i duszpasterzy na "Paradiso" organizowane już po raz drugi w naszej archidiecezji - przez Duszpasterstwo Młodzieży Jordan oraz księży filipinów z Gostynia. Więcej informacji na stronie paradiso2018.pl.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu celebrowana będzie w dniach 28 i 29 czerwca br. W Wigilię uroczystości odpustowej, 28 czerwca o godz. 19:00, zostaną odprawione Pierwsze Nieszpory pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego.
Podczas Nieszporów Ksiądz Arcybiskup dokona, już tradycyjnie, wręczenia nagród "Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis" oraz wręczy krzyże młodzieży wyjeżdżającej z Poznania na letnie doświadczenia misyjne. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w dniu 29 czerwca suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 10:00. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup Gerhard Feige – Biskup Magdeburga. Zapraszamy serdecznie wszystkich na uroczystości do świątyni, która nazywana jest tradycyjnie "Matką Kościołów diecezji".

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść17-06-2018

Ogłoszenia parafialne - 11. niedziela zwykła

Dnia 20 czerwca 2018 roku, w 35 rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Poznaniu oraz w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w łączności z 1050. rocznicą powołania do istnienia biskupstwa poznańskiego zapraszamy na XXIII Spotkanie Modlitewne pod Krzyżem Papieskim na poznańskich Łęgach Dębińskich (ul. Ojca Mariana Żelazka). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00 Apelem Jasnogórskim, następnie w obecności relikwii św. Jana Pawła II i św. Urszuli Ledóchowskiej zgromadzeni na modlitwie odmówią różaniec w intencji Ojczyzny oraz z podziękowaniem za 1050. lat istnienia biskupstwa poznańskiego.

Stowarzyszenie "Dzieje" Zaprasza na widowiska historyczne w Murowanej Goślinie. Więcej informacji na stronie parkdzieje.pl.

List Arcybiskupa związany z centralnymi obchodami można znaleźć tej stronie.

Od przyszłego tygodnia Msze Św. wg. porządku wakacyjnego.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść10-06-2018

Ogłoszenia parafialne - 10. niedziela zwykła

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku: o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, w sobotę i w niedzielę nabożeństwo po Mszy św., wieczornej.

Za tydzień Msze św. jeszcze wg normalnego porządku. Za dwa tygodnie, czyli od 1 lipca porządek wakacyjny. Wieczorne Msza św. w niedzielę będzie odprawiana o godz. 20.30.

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy centralne obchody jubileuszu biskupstwa w Poznaniu. Plan obchodów znajdują się na archidiecezjalnej stronie internetowej.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść
strony:   1   2   3   ...   49   50   51 
© 2011 - 2018