Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu
137233

15-10-2017

Ogłoszenia parafialne - 28. niedziela zwykła

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00. dzieci zapraszamy na różaniec w środy i piątki o godz. 17:00.

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19:15.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej zapraszamy na spotkanie w środę. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:30, następnie spotkanie w salce parafialnej.

W środę czcimy św. Łukasza Ewangelistę, patrona naszej parafii. Odpust parafialny przeżywać będziemy w niedzielę za tydzień. Już w sobotę o godz. 18:30 Msza św. połączona z uroczystymi nieszporami. Suma o godz. 12:30. Na każdej Mszy św. kazanie odpustowe.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku.08-10-2017

Ogłoszenia parafialne - 27. niedziela zwykła

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy i piątki o godz. 17:00.

W czwartek w naszej Archidiecezji święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej. Uroczyste nieszpory w Katedrze o godz. 18:00.

Tradycyjnie, jak co roku Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby starsze, na spotkanie z okazji Światowego Dnia Seniora, które odbędzie się w czwartek, 12 października br. W Katedrze Poznańskiej. O godz. 11.00 koncert, następnie o godz. 11.30 Msza św. w intencji Seniorów, którą będzie celebrował Ks. Abp Stanisław Gądecki.

Ks. proboszcz swoich chorych odwiedzi w najbliższą sobotę.

Informacja Narodowego Funduszu Zdrowia o nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej wywiesiliśmy w gablocie. Znajdują się również na stronie nfz-poznan.pl.

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w przyszły wtorek tj. 17 października na godz. 19:15.

Pierwsze w tym roku spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej w następną środę, tj. 18 października. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:30. Następnie spotkanie w salce parafialnej.

W związku z Dniem Papieskim przed kościołem zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Za tydzień przed kościołem zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku.

Dzieło Biblijne w Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy i duchowości biblijnej do udziału w Kursach Formacji Biblijnej. Więcej informacji na stronie biblista.pl.01-10-2017

Ogłoszenia parafialne - 26. niedziela zwykła

Rozpoczynamy miesiąc październik-miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00.

Z racji I czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

Z racji I piątku spowiedź od godz. 17:00.

Dzieciom przygotowującym się do I komunii św. poświęcimy różańce w piątek na Mszy o godz. 18:30.

W związku z ogólnopolską inicjatywą Różaniec bez granic w sobotę różaniec odmówimy także po rannej Mszy św.

Ks. proboszcz swoich chorych odwiedzi za dwa tygodnie, tj. 14 października.

Kandydaci do bierzmowania z kl. II i III gimnazjum mają spotkanie we wtorek o godz. 19:15.

Grupa Duchowego Wzrostu spotyka się w środę o godz. 19:30.

Dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne z rodzicami zapraszamy na spotkanie w sobotę 7 października na godz. 16:00 do dolnej salki. Tematem spotkanie będzie modlitwa różańcowa. Czas trwania ok. 1,5 godz.

Kino Pro Publico rozpoczyna swoją działalność w X LO w Poznaniu na os. Rzeczypospolitej 111. Szczegóły na plakatach.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek - św. Aniołów Stróżów,
w środę - św. Franciszka z Asyżu,
w czwartek - św. Faustynę Kowalską,
w sobotę-NMP Różańcową.

Za tydzień w związku z Dniem Papieskim zbiórka ofiar na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymkę do Rzymu w podziękowaniu za Jubileusz 1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej. Więcej informacji na stronie archidiecezji.24-09-2017

Ogłoszenia parafialne - 25. niedziela zwykła

W najbliższy wtorek biuro parafialne będzie czynne od godz. 16:30 do 17:15.

W środę, Grupa Duchowego Wzrostu. Początek nieszporami o 19:30.

W piątek – w święto Archaniołów - o 19:30 Adoracja Pana Jezusa zakończona błogosławieństwem indywidualnym.

Ks. Daniel odwiedzi chorych w najbliższą sobotę.

Rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na I półrocze 2018 roku. Wyjątkowo w najbliższy piątek o godz. 17:00 będziemy przyjmować intencje z okazji 25. i 50. rocznicy ślubu oraz 1 rocznicy śmierci. Od najbliższej soboty pozostałe intencje.

W następną niedzielę początek października. Rozpoczniemy modlitwę różańcową, codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.

Również w następną niedzielę będziemy gościć na wszystkich Mszach Świętych ojców oblatów. Ofiary złożone przy nabywaniu kalendarza misyjnego na działalność Misjonarzy Oblatów.

Do dzisiaj wieczora przyjmujemy zapisy na wyjazd na różaniec do granic. Wyjazd w sobotę, 7 października do Słubic. Po drodze także pobyt w Świebodzinie. Szczegóły m.in. na ulotkach z tyłu kościoła. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej ważne inicjatywie.

Instytut Duchowości przy poznańskich karmelitach zaprasza wszystkich pragnących pogłębić swoją formację duchową na 3-letnie studium. Zajęcia rozpoczną się 5 października. Szczegóły na plakatach.10-09-2017

Ogłoszenia parafialne - 23. niedziela zwykła

W dniu dzisiejszym najmłodszym dzieciom poświęcimy przybory szkolne.

W środę z racji 13. dnia miesiąca po Mszy wieczornej różaniec fatimski. W roku 100 rocz. objawień szczególnie zachęcamy do modlitwy.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej.

W sobotę, 7 października, w dzień MB Różańcowej odbędzie się ogólnopolska inicjatywa odmawiania Różańca na granicy Polski. Szczegóły na plakacie. Ks. Daniel już dzień wcześniej wraz ze wspólnotą udaje się do Słubic. Jeśli ktoś chciałby dołączyć się do modlitwy już w samą sobotę, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. II i III gimnazjum we wtorek 3 października. Zasadniczo spotkania będą się odbywały we wtorki.

Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie we wtorek za tydzień tj. 19 września na godz. 19:15.

Caritas Parafialna wraz z dziećmi dziękuje za bogato wyposażone wyprawki szkole. Dzieci były zachwycone i okazywały swoją radość. Wydaliśmy 60 wyprawek szkolnych. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać składa Parafialne Caritas.

Aktualne są nadal ogłoszenia sprzed tygodnia:
- zaproszenie dla osób chorych, starszych, niepełnosprawnych na Mszę św. do Katedry w dniu 14 września br. O godz. 18:00
- Archidiecezjalne Pielgrzymka ludzi Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych na Świętą Górę k. Gostynia 15 września03-09-2017

Ogłoszenia parafialne - 22. niedziela zwykła

W dniu dzisiejszym Msze św. już wg normalnego porządku, czyli niedzielna Msza św. o godz. 18:30.

Z racji I czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

W piątek przeżywamy święto Narodzenia NMP. Tego dnia odbędzie się odbędzie się Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi w parafiach. Więcej informacji na stronie archidiecezji.

Za tydzień na Mszy o godz. 11:00 dzieciom, które rozpoczynają szkolną edukację poświęcimy przybory szkolne.

Kontynuując tradycję ubiegłych lat, chcemy pośród rozmaitych działań duszpasterskich zwrócić szczególną uwagę na tajemnicę Sakramentu Małżeństwa i podkreślić wielką wartość życia rodzinnego. Dobrze, aby dokonywało się to przez wskazywanie na świadectwo par małżeńskich, które już od lat realizują łaskę sakramentu w swoim życiu. W związku z tym pragniemy, również w tym roku, zaprosić do Bazyliki Archikatedralnej małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę udzielenia Sakramentu Małżeństwa. Uroczysta Msza św. celebrowana przez JE Ks. Biskupa Zdzisława Fortuniaka, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, zostanie odprawiona w niedzielę 24 września br. o godz. 16:00. Po Mszy św. przewidziane jest również spotkanie Księdza Biskupa z czcigodnymi Jubilatami w gmachu Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Zapraszamy, do Bazyliki Archikatedralnej chorych, osoby starsze, niepełnosprawnych, osoby wspomagające chorych – ich rodziny, pracowników hospicjów, szpitali. Uroczysta Msza św. celebrowana przez Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka, zostanie odprawiona w czwartek 14 września br. o godz. 18:00. Szczególnie w parafiach poznańskich prosimy o zachęcenie starszych i chorych, aby wraz z opiekunami wzięli udział w tej uroczystości poprzez osobistą modlitwę i świadectwo wiary.

Poniżej znajduje się informacja o pielgrzymce chorych.
rozwiń treść
strony:   1   2   3   ...   42   43   44 
© 2011 - 2017