Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu

18-10-2020

Ogłoszenia parafialne - 29. niedziela zwykła

Przeżywamy odpust ku czci św. Łukasza Ewangelisty, patrona naszej parafii. Suma w intencji Parafian będzie o godz. 12:30. W związku z zachorowaniem na Covid-19 księdza, który w dniu dzisiejszym miał głosić kazania, dziękujemy ks. dr. Mirosławowi Tykferowi za przygotowanie i wygłoszenie na każdej Mszy św. odpustowego kazania.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00.

W związku z pandemią koronawirusa Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki wydał dekret, który znajduje się w gablocie i na archidiecezjalnej stronie internetowej. Podajemy najważniejsze informacje:
- Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy osobom przebywającym w strefie czerwonej w okresie jej obowiązywania
- wierni uczestniczący w liturgii winni używać maseczek lub przyłbic zakrywających nos i usta oraz zachować odpowiedni dystans,
- Komunię świętą można przyjmować na rękę lub do ust,
- w Uroczystość Wszystkich Świętych unikajmy tłumów, starajmy się indywidualnie nawiedzać cmentarze, rozkładajmy odwiedzanie grobów swoich bliskich na całą „oktawę” Uroczystości Wszystkich Świętych,
- w najbliższym roku w Archidiecezji Poznańskiej nie będzie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie.

Informujemy, że wizytacja duszpasterska Ks. Biskupa Daniela Bryla oraz bierzmowanie zapowiedziane na 27 października zostały czasowo odwołane. Odwołujemy wszystkie spotkania przygotowujący do bierzmowania oraz zawieszamy katechezy chrzcielne.

Przeżywając odpust ku czci św. Łukasza modlimy się za wszystkich naszych parafian. Pamiętamy również o pracownikach służby zdrowia, którym patronuje św. Łukasz. Życzymy im, aby w tym trudnym czasie nie tracili nadziei, a św. Łukasz niech wyprasza potrzebne łaski.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść11-10-2020

Ogłoszenia parafialne - 28. niedziela zwykła

Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do modlitwy różańcowej. We wtorek z racji 13. dnia miesiąca różaniec fatimski w kościele.

W poniedziałek święto - rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu.

Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma spotkania w następujących terminach: kl. I szkoły średniej w piątek o godz. 18:30, chłopcy z kl. VII w piątek o godz. 19:00.

W niedzielę za tydzień czcimy św. Łukasza, patrona naszej parafii. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby zdrowia. Szczególnie w tych trudnych czasach pamiętajmy o ludziach, którzy nam służą i często narażają swoje zdrowie i życie. W czasie odpustu na każdej Mszy św. okolicznościowe kazanie. Suma o godz. 12:30.

W środę dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty i uczniów.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść04-10-2020

Ogłoszenia parafialne - 27. niedziela zwykła

Przeżywamy miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00. W związku z tym nie będzie poniedziałkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzieci zapraszamy szczególnie w środy i piątki, także o godz. 18:00.

W dniu dzisiejszym dzieciom poświęcimy różańce na Mszy św. o godz. 11:00, a na Mszy św. o godz. 12:30 modlimy się za +Ks. Jana Twardego z ok. 12 r. śm.

Rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z kl. I szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 19:15, natomiast rodziców młodzieży z kl. VII zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19:15.

Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na Świętopietrze, czyli wsparcie działalności Ojca św. Zbiórka ta została przesunięta z powodu pandemii. To już kolejna zbiórka tej jesieni (Bejrut, Lesbos, Ziemia Święta). Każdy z nas ma swoje rozeznanie i swoją wrażliwość. Nie czujmy się do niczego przymuszeni. A za wszelki ofiary składamy serdeczne podziękowanie. Przed tygodniem na uchodźców na Lesbos zebraliśmy 5400 zł. Bóg zapłać.

Stowarzyszenie SDC, czyli maltańczycy organizują modlitewne spotkanie dla studentów i młodzieży w środę o godz. 19:30. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

W poniedziałek, 12 października br., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej w Bazylice Archikatedralnej o godzinie 18:00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia podczas, której będziemy dziękowali Panu Bogu za dar życia, powołania i biskupiej posługi Księdza Biskupa Stanisława Napierały, który w tym roku obchodzi 40. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej. Na uroczystą Mszę Świętą zapraszamy kapłanów, siostry zakonne oraz wszystkich, którzy na różnych etapach swojej formacji i duszpasterskiej pracy spotkali Księdza Biskupa Stanisława Napierałę jako wykładowcę, rektora i biskupa pomocniczego. Serdeczne zaproszenie kierujemy także do wiernych świeckich, zwłaszcza z rodzinnych stron Księdza Biskupa Stanisława oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólną modlitwę w intencji Dostojnego Jubilata.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść27-09-2020

Ogłoszenia parafialne - 26. niedziela zwykła

Przeżywamy Światowy dzień Migranta i Uchodźcy. Przed kościołem zbieramy ofiary na uchodźców poszkodowanych przez pożar na wyspie Lesbos (przeczytać komunikat).

W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
- we wtorek czcimy św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- w środę św. Hieronima
- w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, z racji I czwartku adoracja od godz. 17:30
- w piątek św. Aniołów Stróżów, z racji I piątku spowiedź od godz. 17:00, o 17:30 adoracja
- w sobotę po rannej Mszy św. modlitwy do Matki Bożej.

W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00. W związku z tym nie będzie poniedziałkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzieci zapraszamy szczególnie w środę i piątek także o godz. 18:00.

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie wczwartek na godz. 19:00, po spotkaniu będzie obecna firma Vestimentum. W najbliższą niedzielę dzieciom poświęcimy różańce na Mszy św. o godz. 11:00.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z kl. I szkoły średniej ma spotkanie w piątek, rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:30. Rodziców tej młodzieży zapraszamy na spotkanie w piątek za tydzień, czyli 9 października na godz. 19:15. Natomiast rodziców młodzieży kl. VII zapraszamy na spotkanie w czwartek za tydzień, czyli 8 października.

Intencje mszalne na I półrocze 2021 r. przyjmować będziemy od soboty 3 października, natomiast od najbliższej środy przyjmować będziemy intencje z okazji 25 i 50 rocznicy małżeństwa oraz I rocznicy śmierci.

Ks. Stanisław odwiedzi chorych zgodnie z informacją, którą chorzy otrzymali, a ks. proboszcz wyjątkowo w trzecią sobotę miesiąca, czyli 17 października.

Mszę św. w intencji Ks. Proboszcza Jana Twardego z ok. 12 rocznicy śmierci odprawimy w niedzielę za tydzień o godz. 12:30.

W gablocie i na stronie internetowej znajdują się następujące komunikaty:
- o Kursie Formacji Biblijnej - informacja na stronie Dzieła Biblijnego
- o szkoleniu wolontariuszy przy ul. Mogileńskiej - informacja na stronie zakładu.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść20-09-2020

Ogłoszenia parafialne - 25. niedziela zwykła

Zakończyliśmy uroczystości związane z przyjęciem I Komunii św. Z powodu pandemii celebrowaliśmy 11 Mszy św. Rodzicom dziękujemy za współpracę. Nie był to czas łatwy, jednak godnie i spokojne pomogliśmy dzieciom w przeżyciu tego wydarzenia. Jeżeli któreś z dzieci nie odebrało Pisma św., obrazka lub dyplomiku do I piątków miesiąca, to zapraszamy do biura parafialnego.

W poniedziałek czcimy św. Mateusza. W naszym dekanacie odpust w parafii na os. Orła Białego. Suma o godz. 19:00.

Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu "Studnia Poznania", które odbędzie się w Sanktuarium Bożego Ciała w Poznaniu, w piątek o godz. 19:30.

W tym tygodniu spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
- kl. VII we wtorek o godz. 19:00
- kl. VIII w piątek o godz. 19:00
- kl. I szkoły średniej w piątek o godz. 18:30

Instytut duchowości Carmelitanum zaprasza na 3-letnie Studium Życia Duchowego. Szczegóły w gablocie i na plakatach.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść13-09-2020

Ogłoszenia parafialne - 24. niedziela zwykła

Różaniec fatimski odmówimy dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:30 w kościele.

W dniu jutrzejszym przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na krzyżu dokonało się zbawienie każdego z nas. Krzyż jest symbolem wiary chrześcijańskiej i wspólnoty Kościoła. Zachęcamy więc do udziału w jutrzejszych Mszach św. o godz. 7:30 i 18:30, oraz adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

We wtorek wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu odbędzie się tradycyjna pielgrzymka osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Gostynia. Zachęcamy do oglądania transmisji telewizyjnej z Gostynia o godz. 11:00 w TVP3 Poznań.

W piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Tego dnia swoje imieniny przeżywa Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Msza święta w intencji Czcigodnego Solenizanta w Katedrze o godz. 10:00.

Przypominamy o spotkaniach młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: kl. I szkoły średniej (to młodzież, która 27 października przyjmie sakrament bierzmowania) w najbliższy piątek, 18 września o godz. 18:30, kl. VII szkoły podstawowej we wtorek 22 września o godz. 19:00, kl. VIII w piątek 25 września o godz. 19:00. Wszystkie spotkania odbędą się w kościele z zachowaniem przepisów sanitarnych, zapraszamy w maseczkach.

Kolejna premiera VERBA SACRA odbędzie się, z powodu pandemii, w internecie. W ramach cyklu - Biblia Trzeciego Tysiąclecia - zostanie zaprezentowana Księga Judyty w mistrzowskim wykonaniu znanej aktorki telewizyjnej Barbary Bursztynowicz. Zapraszamy do serwisu internetowego YouTube w niedzielę 20 września o godz. 17:00. Link do transmisji znajduję się tutaj.

Podobnie jak w ubiegłych latach, chcemy pośród rozmaitych działań duszpasterskich zwrócić szczególną uwagę na tajemnicę Sakramentu Małżeństwa i podkreślić wielką wartość życia rodzinnego. W związku z tym pragniemy, również w tym roku, zaprosić do Bazyliki Archikatedralnej małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę udzielenia Sakramentu Małżeństwa. Uroczysta Msza św. celebrowana przez JE Ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, zostanie odprawiona w niedzielę 20 września br. o godz. 16:00. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną i związane z nią obawy wielu osób zwłaszcza starszych, nie będziemy organizowali spotkania towarzyskiego po Mszy św.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść
strony:   1   2   3   ...   69   70   71 
© 2011 - 2020