Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu

09-05-2021

Ogłoszenia parafialne - 6. niedziela Wielkanocna

Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.

W każdy poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. W miesiącu maju bez Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek wspomnienie NMP z Fatimy. Z racji 13. dnia miesiąca Różaniec fatimski o godz. 18:00 w kościele.

W tym tygodniu będzie 5 Mszy św. pierwszokomunijnych: w sobotę o godz. 15:30 i 17:00, w niedzielę o godz. 11:00, 12:30 i 14:00. Prosimy Mszę św. o godz. 11:00 i 12:30 w niedzielę pozostawić dzieciom i ich rodzinom. Do kościoła wejdą tylko dzieci i 5 osób z każdej rodziny. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć przed kościołem przy włączonym nagłośnieniu. Zwracamy uwagę, że w sobotę o godz. 17:00 do Komunii przystąpi tylko trójka dzieci. Osoby chętne mogą przyjść na tę Mszę św. Msze św. nie będą trwały dłużej niż 1 godzina.

Przypominamy, że spotkanie dziewczynek przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17:00, spotkanie chłopców w najbliższy czwartek o godz. 17:00. Natomiast rodziców wszystkich dzieci zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek na godz. 19:30.

Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego. Zebraliśmy 1600 zł. Bóg zapłać.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść02-05-2021

Ogłoszenia parafialne - 5. niedziela Wielkanocna

Rozpoczęliśmy miesiąc maj ku czci NMP Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiać będziemy codziennie po wieczornej Mszy św. We wtorek, czwartek i piątek z racji adoracji nabożeństwo majowe będzie o godz. 18:00. Zgodnie z intencją Ojca św. w miesiącu maju modlić się będziemy o ustanie pandemii, za wszystkich chorych, umierających w samotności, za zmarłych, za pracowników służby zdrowia, za wszystkich, którzy w tym trudnym czasie pomagają drugiemu człowiekowi. W miesiącu maja codziennie w innym sanktuarium maryjnym na świecie trwać będzie modlitwa w tych intencjach. W Polsce w sanktuarium na Jasnej Górze taka modlitwa będzie miała miejsce 3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski.

Jutro czcimy NMP Królową Polski. Msze św. o godz. 7:30, 18:30 i dodatkowa Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10:00. Po Mszy wieczornej nie będzie tradycyjnej adoracji.

We wtorek nasza parafia przeżywa całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Po rannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówimy różaniec za chorych i o ustanie pandemii, o 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, o 18:00 nabożeństwo majowe za pracowników służby zdrowia. Z powody Mszy pogrzebowych będą dwie pół godz. przerwy: o 10:00 i 13:30. Niech to będzie szczególny dzień w naszej parafii.

W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30, zakończona nabożeństwem majowym. Modlimy się o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów.

W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00, następnie adoracja i nabożeństwo majowe.

W dniu dzisiejszym przed kościołem zbieramy ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o zapoznanie się z komunikatami i zaktualizowaną listą uroczystości pierwszokomunijnych na stronie głównej.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść25-04-2021

Ogłoszenia parafialne - 4. niedziela Wielkanocna

W czwartek czcimy św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Z racji I soboty miesiąca po rannej Mszy św. modlitwy do Matki Bożej.

W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj ku czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe odprawiać będziemy codziennie po wieczornej Mszy św.

Informujemy, że na Mszach pierwszokomunijnych rodziny bez ograniczeń będą mogły robić zdjęcia i nagrywać filmy. Nie przewidujemy jednego fotografa. W przyszłym tygodniu poinformujemy o spotkaniach przygotowujących dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Zachęcamy do nabywania Przewodnika katolickiego z dodatkiem 5 min z Bogiem i modlitewnika na miesiąc maj.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść18-04-2021

Ogłoszenia parafialne - 3. niedziela Wielkanocna

Przeżywamy Niedzielę Biblijną. Niech Biblia, Słowo Boże będzie światłem na ścieżkach naszego życia.

We wtorek przypada 19. rocznica ingresu Ks. Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Mając świadomość odpowiedzialności Ks. Arcybiskupa za Kościół Poznański polecajmy go Bożej Opatrzności.

W piątek przezywamy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Informujemy, że spowiedź dzieci pierwszokomunijnych będzie zawsze dzień przed uroczystością.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść11-04-2021

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Kończymy oktawę wielkanocną.

W środę 14 kwietnia przeżywamy Święto Chrztu Polski. Zachęcamy do wywiedzenia tego dnia polskiej flagi i ewentualne watykańskiej.

Zachęcamy do poniedziałkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie pół godz. przed rozpoczęciem Mszy św. rannej i wieczornej.

Jak już informowaliśmy, w tym roku uroczystość I Komunii św. przewidziana jest na niedzielę 16 maja o godz. 12:30. W związku z ograniczeniami planujemy więcej Mszy św. pierwszokomunijnych. Na każdej Mszy św. do Komunii przystępowałoby 8 dzieci. Podajemy następujące propozycje:
- sobota 15 maja godz. 15:30 i 17:00
- niedziela 16 maja godz. 11:00 (zajęta), 12:30 i 14:00
- sobota 22 maja godz. 15:30 i 17:00
- niedziela 23 maja godz. 14:00
- sobota 29 maja godz. 16:00
- niedziele 30 maja godz. 12:30
Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci na maila parafialnego lub o kontakt z ks. proboszczem pod nr tel. 505688856.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść04-04-2021

Ogłoszenia parafialne - Wielkanoc

Z racji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Bożego pokoju w tych trudnych czasach i nadziei na ostateczne zwycięstwo człowieka w Zmartwychwstałym Panu.

Wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach, w Triduum Paschalnym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżywania liturgii, wszystkim, którzy dali świadectwo wiary składamy serdeczne podziękowanie.

Dzisiaj i jutro Msze św. w porządku niedzielnym.

Od dzisiaj przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy rodziców i dzieci komunijne po odbiór alb w dniu 8 kwietnia tj. czwartek do salki parafialnej. Dziewczynki o godz. 17:00, chłopcy o godz. 17:40. Nie będzie spotkania z ks. proboszczem.

Intencje mszalne na II półrocze przyjmować będziemy od najbliższej środy. We wtorek można zamawiać Msze św. w 1 r. śmierci i Msze św. z ok. 25 i 50 r. małżeństwa.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść
strony:   1   2   3   ...   74   75   76 
© 2011 - 2021