Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu

12-07-2020

Ogłoszenia parafialne - 15. niedziela Wielkanocna

Przypominamy, że do końca sierpnia wieczorna Msza św. w niedziele odprawiana będzie o godz. 20:30.

W poniedziałek z racji 13. dnia miesiąca różaniec fatimski odmówimy w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele po Mszy św. wieczornej.

Gościmy OO. Oblatów, którzy głoszą Słowo Boże i rozprowadzają kalendarze misyjne na 2021 r.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli.

Informacja dotycząca pielgrzymki na Jasną Górę:
Drodzy pielgrzymi i przyjaciele Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę! W związku z podjętymi decyzjami i przekazanymi wcześniej informacjami 86. Poznańska Pielgrzymka ma charakter duchowy. Jedynymi przedstawicielami będą księża pielgrzymujący w formie sztafety. Więcej informacji na stronie archidiecezji.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść05-07-2020

Ogłoszenia parafialne - 14. niedziela zwykła

Przypominamy, że do końca sierpnia wieczorna Msza św. w niedziele odprawiana będzie o godz. 20:30.

W każdy poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00. Nasz kościół otwarty jest od rannej do wieczornej Mszy św. Zachęcamy więc do modlitwy prywatnej poza godzinami nabożeństw.

W sobotę święto św. Benedykta, op., patrona Europy. Modlimy się, aby Europa nie zapomniała o swoich chrześcijańskich korzeniach i pozostała wierna Chrystusowi.

Katechezy chrzcielne wznowimy po wakacjach.

Przypominamy, że sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Biskup Damian Bryl 27 października, na Mszy św. wieczornej.

Wyjeżdżającym na wakacje życzymy odpoczynku i zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z godzinami niedzielnych Eucharystii w miejscu odpoczynku.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść28-06-2020

Ogłoszenia parafialne - 13. niedziela zwykła

Dzisiaj jeszcze normalny porządek odprawiania Mszy św. W niedzielę za tydzień wieczorna Msza św. odprawiana będzie o godz. 20:30. Jest to jedyna zmiana. Tak będzie do końca sierpnia. W kościele na os. Czecha wieczorna Msza św. jest o godz. 18:30, na os. Tysiąclecia o godz. 20:00.

Jutro przeżywamy uroczystość św. app. Piotra i Pawła. Jest to święto patronalne Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu. Już dzisiaj o godz. 17:00 Ksiądz Arcybiskup celebrować będzie nieszpory. Natomiast jutro Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo przewodniczyć będzie sumie odpustowej o godz. 10:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Z racji I czwartku wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30. Modlimy się o świętość kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.

W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30. Tego dnia czcimy św. Tomasza, apostoła.

Z racji I soboty miesiąca po rannej Mszy św. modlitwy ku czci Matki Bożej.

W miesiącach wakacyjnych księża będą odwiedzać tylko tych chorych, których stan zdrowia się pogarsza. Rodziny prosimy o kontakt indywidualny z księżmi. Wszystkich chorych zamierzamy odwiedzać systematycznie od września. Na stoliku pod chórem wyłożone jest czasopisma "List do chorych" i "Miłujcie się" - prosimy o zabranie.

We wtorek zostanie ustanowiony nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. p. Michał Bobiński. Wszystkim szafarzom wyrażamy wdzięczność za ich posługę.

Informujemy, że sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ksiądz Biskup Damian Bryl 27 października, na Mszy św wieczornej, przy okazji wizytacji naszej parafii.

Informacja o rekolekcjach Lectio Divina znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, zwłaszcza dzieciom i nauczycielom życzymy błogosławionego odpoczynku.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść21-06-2020

Ogłoszenia parafialne - 12. niedziela zwykła

Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa odprawiamy od poniedziałku do piątku przed Mszą św. wieczorną; o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę i niedzielę po Mszy św. wieczornej.

W środę przeżywamy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w czwartek wspomnienie NMP Świętogórskiej z Gostynia.

W niedzielę za tydzień wieczorna Msza św. jeszcze o godz. 18:30, za dwa tygodnie, czyli 5 lipca Msza wieczorna o godz. 20:30. Tak będzie do końca sierpnia.

W tym tygodniu przeżyjemy dwie Msze św. pierwszokomunijne. W sobotę o godz. 14:00 do Komunii św. przystąpią: Martyna D., Maria N., Weronika M., Zuzanna S., Anna K. W niedzielę o godz. 14:00 do Komunii św. przystąpią: Patryk H., Aleksandra M., Aurelia D., Michał K., Julia M. Dzieci z soboty do spowiedzi przystąpią w piątek o godz. 17:00, dzieci z niedzieli do spowiedzi przystąpią w sobotę o godz. 10:30.

Przypominamy, że odwołana została ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. Natomiast do odwołania obowiązuje dyspensa dla:
- osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym
- osób z objawami infekcji
- osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem

Przypominamy także, że czas Komunii wielkanocnej przedłużony został do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 r.

Duszpasterstwo Studnia Poznania zaprasza na wielbienie 26 czerwca. Więcej informacji na stronie na Faceboku pod tym adresem.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść14-06-2020

Ogłoszenia parafialne - 11. niedziela zwykła

Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa odprawiamy od poniedziałku do piątku przed Mszą św. wieczorną; o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę i niedzielę po Mszy św. wieczornej.

Do czwartku włącznie codziennie po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W piątek przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia wyruszy procesja z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kościelnej po Mszy św. o godz. 18:00 i przejdzie do Placu A. Mickiewicza. Tam zostanie odprawione nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jak już informowaliśmy, w niedzielę za tydzień, 21 czerwca na Mszy św. o godz. 9:30 podziękujemy za pracę w naszej parafii panu Tadeuszowi Koszarkowi, naszemu wieloletniemu organiście, pani Elżbiecie Bartoszak i panu Januszowi Szaferowi, który w naszym chórze parafialnym był drugim organistą. Modlić się będziemy także za osoby, które służyły w naszej parafii, ale w ostatnich tygodniach odeszły do wieczności: za śp. Annę Krzyżanowską, która wiele lat prowadziła bibliotekę parafialna i służyła w biurze parafialnym, za śp. Danutę Jankowską, która wiele lat przygotowywała księżom posiłki i za śp. Krystynę Koszarek, żonę pana Tadeusza Koszarka. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przeżyjemy dwie Msze św. pierwszokomunijne.

W sobotę na Mszy św. o godz. 14:00 do Komunii św. przystąpią: Martyna W., Marcelina D., Tomasz N., Zofia M., Kacper B., Julia P., Anna B., Julia M.

W niedzielę na Mszy św. o godz. 14:00 do Komunii św. przystąpią: Adrian R., Jan Ł., Kamil Z., Adrian Ł., Stanisław J., Zuzanna K., Wiktoria K., Nikodem S., Piotr F., Zuzanna K., Natalia W., Alan A., Tymon P., Aleksandra W.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść07-06-2020

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Najświętszej Trójcy

Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa w tym tygodniu odprawimy w poniedziałek, wtorek i piątek przed Mszą św. wieczorną; o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18:25 Litania do NSPJ. Natomiast w środę, czwartek, sobotę i niedzielę po Mszy św. wieczornej w łączności z procesją Eucharystyczną. W związku z nabożeństwami w miesiącu czerwcu nie będzie poniedziałkowej adoracji i Nowenny do Matki Bożej w środy.

W czwartek przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna procesja Eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10:00 i przejdzie do Katedry. W naszej parafii tego dnia po każdej Mszy św. odprawimy procesję wokół kościoła. Msza św. w środę wieczorem jest już z uroczystości.

Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę 21 czerwca, a więc za dwa tygodnie na Mszy św. o godz. 9:30 uroczyście podziękujemy za pracę w naszej parafii panu Tadeuszowi Koszarkowi, naszemu wieloletniemu organiście i pani Elżbiecie Bartoszak, która w naszym kościele układała kwiaty, prała obrusy, szaty liturgiczne, dbała o czystość kościoła i domu parafialnego. Stan zdrowia nie pozwala im dalej służyć w naszej parafii. Na tej Mszy św. modlić się będziemy za osoby, które także służyły w naszej parafii, ale w ostatnich tygodniach odeszły do wieczności: za Śp. Annę Krzyżanowską, która wiele lat prowadziła bibliotekę parafialna i służyła w biurze parafialnym, za Śp. Danutę Jankowską, które wiele lat przygotowywała księżom posiłki i za Śp. Krystynę Koszarek, żonę pana Tadeusza Koszarka, która śpiewała w chórze parafialnym. Pandemia nie pozwoliła na większe zgromadzenia, pragniemy więc obecnie w naszym kościele polecić ich miłosierdziu Bożemu.

W tym tygodniu przeżyjemy dwie Msze św. pierwszokomunijne: w sobotę i niedzielę o godz. 14:00. Dzieci, które idą do I Komunii św. w sobotę zapraszamy na spowiedź w piątek na godz. 17:00, dzieci z niedzieli zapraszamy na spowiedź w sobotę na godz. 10:30. Rodziców prosimy o zapoznanie się z aktualną listą. Innych terminów już nie przewidujemy. Aktualne terminy I Komunii św. w roku 2020

13 czerwca, 14:00
1. Mikołaj P.
2. Amelia P.
3. Patrycja S.
4. Olga W.
5. Wiktoria N.

14 czerwca, 14:00
1. Aleksander G
2. Julia G.
3. Nadia H.
4. Karol Ż.
5. Małgorzata Z.
6. Julia Ś.

20 czerwca, 14:00
1. Martyna W.
2. Marcelina D.
3. Tomasz N.
4. Zofia M.
5. Kacper B.
6. Julia P.
7. Anna B.
8. Julia M.

21 czerwca, 14:00 - (przez jedną rodzinę jest zamówiony fotograf, kontakt 669 891 984)
1. Adrian R.
2. Jan Ł.
3. Kamil Z.
4. Adrian Ł.
5. Stanisław J.
6. Zuzanna K.
7. Wiktoria K.
8. Nikodem S.
9. Piotr F.
10. Zuzanna K.
11. Natalia W.
12. Alan A.
13. Tymon P.
14. Aleksandra W.

27 czerwca, 14:00
1. Marta D.
2. Maria N.
3. Weronika M.
4. Zuzanna
5. Anna K.

28 czerwca, 14:00
1. Patryk H.
2. Aleksandra M.
3. Aurelia D.
4. Michał K.
5. Julia M.

16 sierpnia, 11:00
1. Szymon B.
2. Adam S.

6 września, 11:00
1. Norbert M.
2. Szymon J.

13 września, 11:00
1. Martyna P.
2. Wojciech M.
3. Roksana Z.
4. Dominik M.
5. Zuzanna D.
6. Jędrzej K.

Opus Dei zaprasza do akademika Sołek, rekrutacja na stronie solek.pl, telefon: 696 262 196.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść
strony:   1   2   3   ...   66   67   68 
© 2011 - 2020