Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu

25-07-2021

Ogłoszenia parafialne - 17. niedziela zwykła

W dniu dzisiejszym z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy św. święcenie pojazdów mechanicznych.

Caritas Polska organizuje w dniu dzisiejszym zbiórkę ofiar na poszkodowanych przez powodzie i nawałnice w Polsce i Europie. Wychodząc z kościoła można wesprzeć tych, którzy ucierpieli.

Przeżywamy w dniu dzisiejszym Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zachęcamy do odwiedzenia naszych Seniorów i okazania im życzliwości.

Także dzisiaj żegnamy ks. Mirosława Tykfera, redaktora naczelnego Przewodnika Katolickiego, który przez 6 lat duszpasterzował w naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 12:30 Panu Bogu podziękujemy za owoce jego posługi. Będziemy się modlić o dalsze błogosławieństwo Boże. Ks. Mirosław z dniem 1 sierpnia mianowany został proboszczem parafii pw. św. Jana XXIII w Komornikach.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść18-07-2021

Ogłoszenia parafialne - 16. niedziela zwykła

Z racji wspomnienia św. Krzysztofa święcenie pojazdów mechanicznych odbędzie w niedzielę za tydzień po każdej Mszy św.

Także w niedzielę za tydzień pożegnamy ks. Mirosława Tykfera, redaktora naczelnego Przewodnika Katolickiego, który przez 6 lat duszpasterzował w naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 12:30 Panu Bogu podziękujemy za owoce jego posługi. Będziemy się modlić o dalsze błogosławieństwo Boże. Ks. Mirosław z dniem 1 sierpnia mianowany został proboszczem parafii pw. św. Jana XXIII w Komornikach.

Wszystkim dziękujemy za złożone ofiary na działalność misyjną w Kamerunie. Na ten cel ks. Henryk Jędrzejak zebrał 9500 zł. Dziękujemy także za życzliwe wsparcie Ojców Oblatów, którzy przed tygodniem rozprowadzali kalendarze misyjne.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść11-07-2021

Ogłoszenia parafialne - 15. niedziela zwykła

Jak co roku w naszej parafii gościmy OO. Oblatów, którzy głoszą Słowo Boże i rozprowadzają kalendarze misyjne na 2022 r.

We wtorek, z racji 13. dnia miesiąca różaniec fatimski o godz. 18.00 w kościele.

Projekcja filmu dokumentalnego "Położna", który opowiada o wojennych losach Stanisławy Leszczyńskiej, odbędzie się w kinie Apollo, w sobotę, dniu 17 lipca, o godz. 16:00 oraz w niedzielę, dnia 18 lipca, o godz. 14:00.

Prosimy o zabieranie ze stolika pod chórem wyłożonych książek oraz Listu do chorych.

Przypominamy, że do końca sierpnia wieczorna Msza św. w niedzielę odprawiana jest o godz. 20:30.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść04-07-2021

Ogłoszenia parafialne - 14. niedziela zwykła

W naszej parafii gościmy ks. Henryka Jędrzejaka, który ponad 30 lat duszpasterzuje w Kamerunie. Po Mszy św. można wesprzeć jego działalność ewangelizacyjną i posługę miłosierdzia w tym afrykańskim kraju.

Przypominamy, że od dzisiejszej niedziel, aż do końca sierpnia, wieczorna Msza św. w niedziele będzie odprawiana o godz. 20:30.

Dekretem Ks. Arcybiskupa zniesiona została dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św.

Po przerwie związanej z nabożeństwami czerwcowymi wznawiamy poniedziałkową adorację Najświętszego Sakramentu.

We wtorek wyruszy 87. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Wyjeżdżającym na wakacje i odpoczywającym na najpiękniejszym osiedlu miasta Poznania, osiedlu Rusa życzymy dobrego czasu.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść27-06-2021

Ogłoszenia parafialne - 13. niedziela zwykła

Przypominamy, że została zniesiona dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św.

We wtorek przeżywamy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa w Katedrze o godz. 10:00. W naszym kościele Msze św. o godz. 7:30 i 18:30 oraz wieczorna Msza św. w poniedziałek o godz. 18:30. Z racji Święta Papieskiego szczególnie modlimy się w intencji Ojca św. Franciszka. Tego też dnia w naszym kościele o godz. 19:15 (po wieczornej Mszy św.) zapraszamy na Adorację, na której będziemy uwielbić Pana Boga śpiewem, modląc się o uzdrowienie duszy i ciała.

Z racji I czwartku wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.

W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00.

W sobotę po rannej Mszy św. modlitwy związane z I sobotą miesiąca. Tego dnia czcimy św. Tomasza, apostoła.

W dniu dzisiejszym wieczorna Msza św. jeszcze o godz. 18:30. W niedzielę za tydzień wieczorna Msza św. o godz. 20:30. Tak będzie do końca sierpnia.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść20-06-2021

Ogłoszenia parafialne - 12. niedziela zwykła

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy od poniedziałku do piątku przed Mszą św. wieczorną; od godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę i w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

Z dzisiejszą niedzielą kończy się czas dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach św. spowodowanej pandemią. Zachęcamy więc serdecznie wszystkich Parafian, aby powrócili do kościoła i przypominamy, że czas Komunii wielkanocnej został przedłużony do 14 września.

W czwartek przeżywamy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w piątek wspomnienie NMP Świętogórskiej z Gostynia.

Dziękujemy za gorliwą służbę wszystkim naszym szafarzom Komunii św., a szczególnie Panu profesorowi Wiesławowi Malinowskiemu, który po 22 latach gorliwej posługi zdecydował o jej zakończeniu. Jednocześnie przypominamy, że szafarze chętnie będą odwiedzać chorych w niedziele po Mszach św. - wystarczy wcześniej uzgodnić to w zakrystii bądź w biurze parafialnym.

W niedzielę za tydzień wieczorna Msza św. jeszcze o godz. 18:30, za dwa tygodnie, czyli 4 lipca Msza św. wieczorna o godz. 20:30. Tak będzie do końca sierpnia.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść
strony:   1   2   3   ...   76   77   78 
© 2011 - 2021