Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu

20-09-2020

Ogłoszenia parafialne - 25. niedziela zwykła

Zakończyliśmy uroczystości związane z przyjęciem I Komunii św. Z powodu pandemii celebrowaliśmy 11 Mszy św. Rodzicom dziękujemy za współpracę. Nie był to czas łatwy, jednak godnie i spokojne pomogliśmy dzieciom w przeżyciu tego wydarzenia. Jeżeli któreś z dzieci nie odebrało Pisma św., obrazka lub dyplomiku do I piątków miesiąca, to zapraszamy do biura parafialnego.

W poniedziałek czcimy św. Mateusza. W naszym dekanacie odpust w parafii na os. Orła Białego. Suma o godz. 19:00.

Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu "Studnia Poznania", które odbędzie się w Sanktuarium Bożego Ciała w Poznaniu, w piątek o godz. 19:30.

W tym tygodniu spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
- kl. VII we wtorek o godz. 19:00
- kl. VIII w piątek o godz. 19:00
- kl. I szkoły średniej w piątek o godz. 18:30

Instytut duchowości Carmelitanum zaprasza na 3-letnie Studium Życia Duchowego. Szczegóły w gablocie i na plakatach.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść



13-09-2020

Ogłoszenia parafialne - 24. niedziela zwykła

Różaniec fatimski odmówimy dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:30 w kościele.

W dniu jutrzejszym przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na krzyżu dokonało się zbawienie każdego z nas. Krzyż jest symbolem wiary chrześcijańskiej i wspólnoty Kościoła. Zachęcamy więc do udziału w jutrzejszych Mszach św. o godz. 7:30 i 18:30, oraz adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

We wtorek wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu odbędzie się tradycyjna pielgrzymka osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Gostynia. Zachęcamy do oglądania transmisji telewizyjnej z Gostynia o godz. 11:00 w TVP3 Poznań.

W piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Tego dnia swoje imieniny przeżywa Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Msza święta w intencji Czcigodnego Solenizanta w Katedrze o godz. 10:00.

Przypominamy o spotkaniach młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: kl. I szkoły średniej (to młodzież, która 27 października przyjmie sakrament bierzmowania) w najbliższy piątek, 18 września o godz. 18:30, kl. VII szkoły podstawowej we wtorek 22 września o godz. 19:00, kl. VIII w piątek 25 września o godz. 19:00. Wszystkie spotkania odbędą się w kościele z zachowaniem przepisów sanitarnych, zapraszamy w maseczkach.

Kolejna premiera VERBA SACRA odbędzie się, z powodu pandemii, w internecie. W ramach cyklu - Biblia Trzeciego Tysiąclecia - zostanie zaprezentowana Księga Judyty w mistrzowskim wykonaniu znanej aktorki telewizyjnej Barbary Bursztynowicz. Zapraszamy do serwisu internetowego YouTube w niedzielę 20 września o godz. 17:00. Link do transmisji znajduję się tutaj.

Podobnie jak w ubiegłych latach, chcemy pośród rozmaitych działań duszpasterskich zwrócić szczególną uwagę na tajemnicę Sakramentu Małżeństwa i podkreślić wielką wartość życia rodzinnego. W związku z tym pragniemy, również w tym roku, zaprosić do Bazyliki Archikatedralnej małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę udzielenia Sakramentu Małżeństwa. Uroczysta Msza św. celebrowana przez JE Ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, zostanie odprawiona w niedzielę 20 września br. o godz. 16:00. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną i związane z nią obawy wielu osób zwłaszcza starszych, nie będziemy organizowali spotkania towarzyskiego po Mszy św.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść



06-09-2020

Ogłoszenia parafialne - 23. niedziela zwykła

Po przerwie wznowiliśmy katechezy chrzcielne: w każdą środę i w każdy czwartek o godz. 19:15.

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie jutro na godz. 20:00 do kościoła.

Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma spotkania w następujących terminach:
kl. I szkoły średniej (to młodzież, która 27 października przyjmie bierzmowanie) w piątek 18 września o godz. 18:30,
kl VII szkoły podstawowej (to młodzież, która rozpoczyna przygotowanie do sakramentu bierzmowania) we wtorek 22 września o godz. 19:00,
kl. VIII w piątek 25 września o godz. 19:00.
Wszystkie spotkania odbędą się w kościele z zachowaniem przepisów sanitarnych (zapraszamy w maseczkach).

Zapraszamy wszystkich naszych ministrantów, aby po przerwie spowodowanej koronawirusem, powrócili do regularnej służby przy ołtarzu.

W dniu dzisiejszym wieczorna Msza św. jest już o godz. 18:30.

W przyszłą niedzielę różaniec fatimski odmówimy po wieczornej Mszy św.

W każdy I wtorek miesiąca na Mszy św. o godz. 18:30 odprawiamy tzw. intencję zbiorową. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, gdyż wieczorne intencje są już w większości zarezerwowane. Intencje mszalne na I półrocze 2021 roku przyjmować będziemy od początku października.

We wtorek przeżywamy święto Narodzenia NMP.

Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej w tym roku kończy się w poniedziałek, 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele spowiadamy codziennie pół godz. przed ranną i wieczorną Mszą św., oraz w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:00, 12:30 i 18:30.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść



30-08-2020

Ogłoszenia parafialne - 22. niedziela zwykła

We wtorek przeżywamy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się za ofiary wojen, a także o pokój na całym świecie.

Z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 11:00. Najmłodszym dzieciom poświęcimy przybory szkolne.

Z racji I czwartku miesiąca adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17:30. Modlimy się o świętość kapłanów i o powołania do służby Bożej.

W I piątek spowiedź od godz. 17:00. O 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Z racji I soboty po rannej Mszy św. modlitwy do Matki Bożej.

Po przerwie spowodowanej koronawirusem księża odwiedzą we wrześniu chorych: ks. Stanisław w najbliższą sobotę, ks. proboszcz 19 września. W zakrystii i w biurze parafialnym można zgłaszać nowych chorych, oraz zgłaszać, że chorzy jeszcze sobie nie życzą odwiedzin. Przypominamy także, że jest możliwość niedzielnej posługi szafarzy Komunii św.

Po przerwie wznawiamy katechezy chrzcielne: w każdą środę i w każdy czwartek o godz. 19:15.

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na I spotkanie w poniedziałek 7 września na godz. 20:00. W przyszłą niedzielę poinformujemy młodzież o terminach spotkań przed udzieleniem sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że w tym roku sakrament bierzmowania będzie udzielony 27 października.

Suma odpustowa w Tulcach w przyszłą niedzielę o godz. 12:00.

W dniu dzisiejszym wieczorna Msza św. o godz. 20:30, za tydzień, czyli 6 września wracamy do normalnego porządku, czyli wieczorna Msza św. o godz. 18:30.

Polecamy Przewodnik Katolicki z dodatkiem "5 min. z Bogiem" w cenie 6 zł. Od tej niedzieli będzie można nabywać modlitewnik "5 min. z Bogiem" niezależnie od Przewodnika Katolickiego w cenie 4 zł.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść



23-08-2020

Ogłoszenia parafialne - 21. niedziela zwykła

W środę przeżywamy uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o 7:30 i 18:30. Także wieczorna Msza św. we wtorek jest już z uroczystości. Na każdej Mszy odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Chociaż nie jest to święto obowiązkowe, zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Przed tygodniem na pomoc dla mieszkańców Bejrutu zebraliśmy 6.224 zł. Ofiarodawcom wyrażamy wdzięczność i uznanie.

Zmarł nasz były parafianin p. inż. Kazimierz Ratajczak. Był długoletnim współpracownikiem naszego byłego proboszcza ks. Jana Twardego. Pomagał nie tylko w budowie naszego kościoła, był inspektorem nadzoru przy budowie wielu kościołów i innych obiektów w naszej Archidiecezji. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Katedrze najbliższy poniedziałek o godz. 9:30, pogrzeb na cmentarzu junikowskim o godz. 11:50. Msza św. od naszej wspólnoty parafialnej zostanie odprawiona w najbliższą sobotę o godz. 7:30.

Członków Wspólnoty Różańcowej prosimy o zapoznanie się z informacją umieszczoną w gablocie przy wejściu do kaplicy: o spotkaniach modlitewnych w sanktuarium w Tulcach oraz o terminach rekolekcji.

Przypominamy, że w przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna zostanie odprawiona jeszcze o godz. 20:30, a od niedzieli 6 września powrócimy już do wieczornej Mszy św. o godz. 18:30.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść



16-08-2020

Ogłoszenia parafialne - 20. niedziela zwykła

We wtorek wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, której relikwie znajdują się w kościele św. Rocha w Poznaniu.

Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy poniedziałek, po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00.

Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc dla Bejrutu.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść




strony:   1   2   3   ...   68   69   70 
© 2011 - 2020