Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu

17-10-2021

Ogłoszenia parafialne - Odpust ku czci św. Łukasza Ewangelisty

Przeżywamy odpust ku czci św. Łukasza Ewangelisty, patrona naszej parafii. Suma o godz. 12:30. Na wszystkich Mszach św. kazania głosi ks. prof. Janusz Nawrot, biblista.

Wszystkim pracownikom służby zdrowia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki patrona św. Łukasza, radości z wykonywanej posługi i docenienia ich trudu.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00, dzieci zapraszamy w środy i piątki o godz. 17:30.

Od przyszłej niedzieli będzie można składać wymienianki.

Przed tygodniem na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2320 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Są wolne intencje rano w czwartek, piątek i sobotę.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść10-10-2021

Ogłoszenia parafialne - 28. niedziela zwykła

Nabożeństwa różańcowe codziennie pół godz. przed Mszą św. wieczorną. W środę z racji 13. dnia miesiąca różaniec fatimski w kościele. Dzieci zapraszamy w środy i piątki na godz. 17:30.

W poniedziałek spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i o godz. 20:00 spotkanie na salce.

W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty i uczniów.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkania w tym tygodniu w środę: kl. VII dziewczyny 17:00, kl. VIII dziewczyny o godz. 19:00, kl. VIII chłopcy o godz. 19:15, kl I szkoły średniej w piątek o godz. 19:15.

W niedzielę za tydzień w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Łukasza Ewangelisty. Na każdej Mszy św. okolicznościowe kazanie wygłosi ks. prof. Janusz Nawrot, biblista. Suma o godz. 12:30. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść03-10-2021

Ogłoszenia parafialne - 27. niedziela zwykła

Trwa miesiąc październik. Szczególnie w tym miesiącu zachęcamy do odmawiania różańca świętego. Nabożeństwa w naszym kościele odprawiamy codziennie pół godz. przed Mszą św. wieczorną. Dzieci zapraszamy w środę i piątek.

Jutro przypada 13 rocz. śm. ks. prob. Jana Twardego. Msza św. w jego intencji o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy.

Wspólnota Sant Egidio zaprasza na modlitwę "Umrzeć z nadziei" - za uchodźców, którzy umarli w drodze do Europy. Modlitwa dzisiaj w kościele oo. Karmelitów o godz. 15:30.

W czwartek, 7 października w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ks. Abp Stanisław Gądecki dokona aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkania: kl. VII dziewczyny w środę, 13 października o godz. 17:00, kl. VII chłopcy, w środę, 6 października o godz. 19:15 (czyli w tym tygodniu), kl. VIII dziewczyny w środę, 13 października, o godz. 19:00, kl. VIII chłopcy w środę 13 października o godz. 19:15. Młodzież kl. I szkoły średniej w piątek, 15 października, o godz. 19:15. Spotkanie rodziców uczniów kl. VII jutro (poniedziałek) o godz. 20:00. Prosimy, aby rodzice przynieśli deklaracje, które młodzież już otrzymała.

Zapraszamy młodzież w wieku 16-35 r. życia na warsztaty ewangelizacyjne Talitha Kum, które odbędą się w naszej parafii 9-10 października. Informacje o zapisach na plakatach w gablocie.

Intencje mszalne na I półrocze przyjmować będziemy od najbliższego wtorku.

Intencje mszalne znajduj się poniżej.
rozwiń treść26-09-2021

Ogłoszenia parafialne - 26. niedziela zwykła

W piątek rozpoczynamy miesiąc październik - miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św.

Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy o tych, którzy przeżywają dramat opuszczenia swojego domu.

Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania w następujących terminach: kl. VII dziewczyny w środę, 13 października o godz. 17:00, kl. VII chłopcy w środę, 6 października o godz. 19:15, kl. VIII dziewczyny w środę, 13 października o godz. 19:00, kl. VIII chłopcy w środę, 13 października o godz. 19:15. Zapraszamy rodziców uczniów kl. VII na spotkanie w poniedziałek, 4 października na godz. 20:00.

Informujemy, że wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi Ks. Bp. Grzegorz Balcerek odbędzie się w niedzielę 28 listopada. Tego dnia młodzież kl. I szkoły średniej przystąpi do sakramentu bierzmowania na Mszy św. o godz. 17:00. Kandydatów tych zapraszamy na spotkanie w piątek, 15 października na godz. 19:15.

Dzieciom pierwszo-komunijnym poświęcimy różańce za tydzień na Mszy św. o godz. 11:00.

Z racji I piątku spowiedź od godz. 17:00, w sobotę po rannej Mszy św. modlitwy do Matki Bożej.

W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w środę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspomnienie św. Hieronima, w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. Aniołów Stróżów.

Intencje mszalne na II półrocze przyjmować będziemy od wtorku 5 października, natomiast w najbliższą sobotę przyjmować będziemy intencje z ok. 25 i 50 r. małżeństwa oraz z ok. 1 r. śmierci.

Instytut Duchowości Carmelitanum działający przy klasztorze karmelitów bosych w Poznaniu zaprasza osoby pragnące pogłębić swoją formację duchową i teologiczną na 3-letnie studium duchowości. Zajęcia rozpoczną się 7 października.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść19-09-2021

Ogłoszenia parafialne - 25. niedziela zwykła

We wtorek czcimy św. Mateusza. W naszym dekanacie odpust w parafii na os. Orła Białego. Suma o godz. 19:00. W czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w najbliższy czwartek o godz. 19:15. Terminy spotkań kandydatów do bierzmowania podamy za tydzień.

Teatr "Droga" im. Jana Pawła II ogłasza nabór do zespołu teatralnego. Szczególnie zachęcamy młodzież od 16 roku życia i studentów. Pierwsze spotkanie 5 października o godz. 18:00 w naszej salce. Informacje w gablocie i na Facebooku Teatru "Droga".

Przed dwoma tygodniami na pomoc dla mieszkańców Afganistanu zebraliśmy 4200 zł. Dzisiaj przed kościołem zbieramy na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

Są wolne intencje w środę i czwartek.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść12-09-2021

Ogłoszenia parafialne - 24. niedziela zwykła

W minionym tygodniu nasz parafianin Marek Jankowski złożył pierwsze śluby zakonne w zgromadzeniu Księży Salwatorianów (Marka widzimy dziś przy ołtarzu już w habicie zakonnym). Obu naszych kleryków Marka i Franciszka polecamy modlitwom parafian.

W poniedziałek przepada Dzień Fatimski, różaniec będzie o godz. 18:00 w kościele.

We wtorek przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę święto św. Stanisława Kostki. Tego dnia imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w Katedrze o godz. 10:00.

Zapraszamy wszystkich naszych ministrantów, aby po przerwie spowodowanej koronawirusem, powrócili do regularnej służby przy ołtarzu.

W każdy I wtorek miesiąca na Mszy św. o godz. 18:30 odprawiamy tzw. intencję zbiorową. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, gdyż wieczorne intencje są już do końca roku w większości zarezerwowane. Intencje mszalne na I półrocze 2022 roku przyjmować będziemy od początku października.

Panu Bogu dziękujemy na nowych błogosławionych: błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i błogosławioną Matkę Elżbietę Czacką.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść
strony:   1   2   3   ...   78   79   80 
© 2011 - 2021