Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu
244245

08-12-2019

Ogłoszenia parafialne - 1. Niedziela Adwentu - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tą uroczystością związana jest Godzina Łaski. Dlatego dzisiaj od godz. 12:00 do 12:30 będą stosowne modlitwy. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy medaliki na Mszy św. o godz. 11:00.

Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 6:15, w soboty o godz. 7:30.

Chorych z sakramentami św. odwiedzimy przed świętami: ks. proboszcz w sobotę 14 grudnia, ks. kan. Stanisław w sobotę 21 grudnia.

Chłopcy z 7 i 8 klasy przygotowujący się do bierzmowania mają wspólne spotkanie w sobotę 14 grudnia od godz. 17:00-20:00. Dziewczyny mają spotkanie w piątek 13 grudnia: kl. VII o godz. 17:00, kl. VIII o godz. 19:00. Potem nastąpi przerwa w spotkaniach.
Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wigilijne i opłatki. Zbieramy też trwałą żywność dla ludzi znajdujących się w potrzebie.

Dzisiaj przeżywamy też dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbieramy ofiary na ten cel.
Jak co roku na MTP Caritas organizuje spotkanie wigilijne dla 1400 potrzebujących i samotnych. Pragniemy wspomóc to wydarzenie przez upieczenie dowolnego ciasta (bez kremu). Prosimy zgłaszać gotowość przygotowania pieczywa w zakrystii.

Caritas serdecznie zaprasza osoby chore, niepełnosprawne oraz posługujące chorym na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w kościele Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu. Rozpocznie się mszą św. o godz. 13:30.

W Domu Medialnym św. Wojciecha trwa kiermasz świąteczny od 4 d0 14 grudnia.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść01-12-2019

Ogłoszenia parafialne - 1. Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy czas Adwentu. Roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 6:15, w soboty o godz. 7:30.

Z racji I czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00, adoracja od godz. 17:30.

W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy o godz. 11:00 dzieciom pierwszokomunijnym poświęcimy medaliki i oddamy je w opiekę Matki Bożej. Tego dnia na Ostrowie Tumskim przeżywać będziemy Procesję Światła, która wyruszy o godz. 18:00 z kościoła św. Małgorzaty na Śródce i przejdzie przez most Biskupa Jordana do Figury Matki Bożej przy kościele Panny Maryi in Summo przy Katedrze. Po procesji, około godziny 19:00, będzie w katedrze Msza św.

Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o godz. 19:15.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek o godz. 19:15.

W sobotę po rannej Mszy św. modlitwy związane z I sobotą miesiąca.

Chorych z sakramentami świętymi odwiedzimy przed świętami: ks. proboszcz w sobotę 14 grudnia, ks. Stanisław w sobotę 21 grudnia.

Informacja Caritas: Jak co roku w kaplicy znajduje się choinka z serduszkami, na których napisane są imiona dzieci i ich wiek. Zwracamy się z prośbą do parafian o przygotowanie paczki świątecznej dla wybranego dziecka. Paczkę z naklejonym serduszkiem prosimy dostarczyć do zakrystii do dnia 16 grudnia. Zbieramy również trwałą żywność dla ludzi znajdujących się w potrzebie. Żywność można przynosić w dowolnej siatce do 16 grudnia do zakrystii.

W dniu wczorajszym pobłogosławiliśmy opłatki wigilijne, które przez wszystkie niedziele Adwentu będą rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Przypominamy, że z naszego upoważnienia nikt nie będzie rozprowadzał opłatków ani jakichkolwiek rzeczy po domach. Przy wyjściu z kościoła można także nabywać świece wigilijne, jako pomoc dla dzieci.

Szkoła Formacji Duchowej zaprasza dorosłych i starszą młodzież na adwentowe rekolekcje "Maryja, nasza siostra i uczennica Pana". Rekolekcje przeżywane w milczeniu, oparte na Słowie Bożym, poprowadzi ks. dr Tomasz Siuda, moderator Dzieła Biblijnego.
Termin: 13 - 15 grudnia 2019.
Miejsce: Dom rekolekcyjny św. Józefa, ul. Sióstr Misjonarek 10, 61-680 Poznań (Morasko).
Zgłoszenia i szczegółowe informacje: dsj@mchr.pl, Telefoniczne: +48 61 828 228, +48 668 037 303.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść24-11-2019

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.

W sobotę święto św. Andrzeja, ap.
Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie w przyszły czwartek, tj. 5 grudnia na godz. 19:15. Przypominamy, że dzieciom poświęcimy medaliki w niedzielę 8 grudnia na Mszy św. o godz. 11:00.

Przypominamy chłopcom przygotowującym się do bierzmowania, że mają spotkanie w sobotę zgodnie z podanym harmonogramem.

Polecamy Przewodnik Katolicki z dodatkiem "5 min. z Bogiem".

Zapraszamy na katechezy Drogi neokatechumenalnej we wtorki i czwartki o godz. 19:30.

Zapraszamy na spotkanie o charakterze modlitewno–apostolskim "Studnia Poznania". Więcej informacji na stronie archidiecezji.

Wspólnota Braci z Taize organizuje Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu. W spotkaniu można brać udział jako wolontariusz lub jako uczestnik spotkania. Szczegółowy opis spotkania znajduje się na stronie www.taize.fr.
Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej organizuje specjalny przejazd kolejowy na ESM. Transport obejmuje uczestników od 28 grudnia do 1 stycznia 2020r. Na transport będą mogli zgłaszać się wszyscy archidiecezjanie (grupy oraz pielgrzymi indywidualni), którzy wcześniej zarejestrują się na spotkanie we Wrocławiu przez stronę www.taize.fr. Szczegóły transportu zostaną podane na początku grudnia na stronie: www.jordan-poznan.pl.

Adwent jest ważnym czasem oczyszczenia i umacniania wiary. Zadbajmy o to, by dobrze go rozpocząć!

Poznańskie Środowisko Tradycji Katolickiej zaprasza na nieszpory rozpoczynające adwent w sobotni wieczór 30 listopada o godz. 19:00 w kościele oo. Franciszkanów konwentualnych na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu. Należy wydrukować lub kupić na miejscu za symboliczną ofiarę książeczkę z psalmami dostępną por tym adresem. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Wojciech Nowicki. Wydarzenie dostępne jest na Facebooku pod tym linkiem.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść17-11-2019

Ogłoszenia parafialne - 33. niedziela zwykła

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich.

Przypominamy, że w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, natomiast w każdą środę po Mszy św. wieczornej odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Niedziela za tydzień to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Adwent.

Spotkania przygotowujące do bierzmowania dla dziewczyn odbędą się w najbliższy piątek: kl. VII o godz. 17:00, kl. VIII o godz. 19:00.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść10-11-2019

Ogłoszenia parafialne - 32. niedziela zwykła

Z racji jutrzejszego Święta Niepodległości zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Tego dna Msze św. o godz. 7:30 i 18:30 oraz dodatkowa Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10:00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek w liturgii wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. W naszym dekanacie odpust w parafii na os. Tysiąclecia. Suma o godz. 18:30.

Na ekranach poznańskich kin można obejrzeć bardzo wartościowy film "Nieplanowane" - zachęcamy serdecznie.

Do wtorku będziemy się modlić za zmarłych wypisanych w wymieniankach - wymienianki można jeszcze składać.

Spotkania przygotowujące do bierzmowania dla dziewczyn odbędą się w piątek za tydzień, tj. 22 listopada: kl. 7 o godz. 17:00, kl. 8 o godz. 19:00. Chłopcy mają spotkanie tak jak w zeszłym tygodniu.

Polecamy Przewodnik Katolicki, a w nim artykuł nt. niepodległości oraz wywiad z ks. Prymasem. Można nabyć bardzo ładnie wydane książeczki maryjne, pomocne zwłaszcza przy rozważaniu tajemnic różańcowych. Cena 15 zł. Są także kalendarzyki z wykazem czytań na każdy dzień w cenie 6 zł.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść03-11-2019

Ogłoszenia parafialne - 31. niedziela zwykła

Nawiedzając cmentarze do 8 listopada, zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego za zmarłych.

Modlitwy za zmarłych zwane wymieniankami codziennie o godz. 18:00.

Z racji I czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

Ks. proboszcz odwiedzi chorych w najbliższą sobotę.

Po październikowej przerwie wracamy do poniedziałkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę przeżywmy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Przypominamy chłopcom przygotowującym się do bierzmowania, że mają spotkanie w sobotę zgodnie z podanym harmonogramem.

Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży w każdy wtorek i czwartek o godz. 19:30 w naszej kaplicy.

Intencje mszalne znajdują się poniżej.
rozwiń treść
strony:   1   2   3   ...   61   62   63 
© 2011 - 2019