Droga Neokatechumenalna

Droga Neokatechumenalna narodziła się w 1964 roku w barakach na przedmieściach Madrytu, gdzie trafił jej założyciel Kiko Arguello, szukając Chrystusa, wśród ludzi odrzuconych i najuboższych, śladami św. Karola de Foucauld. Tam Bóg objawił swoją moc, zmieniając życie tych ludzi. Teraz Droga Neokatechumenalna jest na pięciu kontynentach, w 134 krajach, u nas w Polsce od 1975 roku. Ma zatwierdzone przez kościół Statuty. Owocem charyzmatu jest 1668 rodzin na misji, z których 216 to missio ad gentes w zdechrystianizowanych miastach na pięciu kontynentach. Powstało do tej pory 125 diecezjalnych seminariów misyjnych Redemptoris Mater (z tego w Polsce – w Warszawie i Łodzi) do których zgłaszają się chłopacy ze wspólnot.

Jakie są owoce Drogi w życiu jej członków:   

pogłębienie relacji z Bogiem, ożywienie łaski sakramentu Chrztu, zjednoczone małżeństwa, odnowione rodziny, dzieci wdzięczne rodzicom za przekazaną wiarę.

Jak spotkać Drogę w swojej parafii?

Przez katechezy neokatechumenalne – rodzaj rekolekcji, które pomagają zobaczyć miłość Boga do Ciebie, doświadczyć Jego działania w życiu, dają nadzieję, pogłębiają wiarę, pomagają zaakceptować cierpienie, zrozumieć swoje życie. Jest to cykl spotkań, kończących się dwudniowym wyjazdem, dla tych, którzy zechcą pojechać.

Życie wspólnoty

Wspólnoty żyjące w parafii gromadzą się na słuchaniu Słowa Bożego, na
Eucharystii, radośnie przeżywają życie wspólnotowe, wspierające Proboszcza w
działaniach duszpasterskich.

Parafia św. Łukasza

Droga neokatechumenalna w parafii świętego Łukasza istnieje od lutego 2009
roku. Dwie wspólnoty, które łącznie mają 36 osób (osoby starsze, młodsze,
samotne, rodziny) oraz 29 dzieci.

Kontakt:

Telefon

516 303 866

Camino_Neocatecumenal_virgen_maria
Camino_Neocatecumenal_Francisco_Kiko_Arguello_Mario_Pezzi_audiencia
Inicjator Drogi Neokatechumenalnej Kiko Arguello i Ojciec Mario Pezzi (prezbiter w ekipie odpowiedzialnej za Drogę Neokatechumenalną na świecie)
Dziękuję Panu za radość waszej wiary i za żarliwość waszego chrześcijańskiego świadectwa, Bogu niech będą dzięki! (…) Dziękuję wam za wszystko, co robicie w Kościele i w świecie
papież_franciszek
papież Franciszek