Parafialny Zespół Caritas

Caritas Parafialna istnieje w naszej parafii od ponad 20 lat.  To grupa sześciu pań, dziś już w starszym wieku. Staramy się pomóc ludziom, którzy zwracają się do nas bezpośrednio szukając pomocy w załatwieniu różnych spraw socjalnych, prawnych czy zdrowotnych. Jest to grupa ponad trzydziestu osób przy czym dziesięć osób potrzebuje stałej pomocy finansowej i chętnie z niej korzysta. Dawniej pomagaliśmy większej ilości rodzin, dziś przychodzą częściej osoby starsze potrzebujące wsparcia przy zakupie leków jak również żywności.

Dyżury pełnimy w pierwsze i trzecie środy miesiąca w godz 17.30 do 18.30. Odwiedzamy również chorych w domach i pomagamy w prostych zakupach . Od roku 2022 nie prowadzimy punktu odzieży. Opiekunem Caritas Parafialna jest ksiądz proboszcz Krzysztof Wróbel, który wspiera nas finansowo, ale również anonimowi darczyńcy, oraz Rada Osiedla Rusa z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Kontakt:

GDZIE?

Parafia pw. Świętego Łukasza os. Rusa 59, 61-245 Poznań

KIEDY?

pierwsze i trzecie środy miesiąca w godz 17.30 do 18.30

Z życia Caritas Parafialna:

Dnia 3 stycznia 2024 roku podczas spotkania Zespołu Caritas składaliśmy sobie życzenia noworoczne i łamaliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie koleżanki Wandy Najdek.

Caritas Parafialna w dniu 20 grudnia 2023 roku rozdała ponad 50 paczek dla dzieci i ponad 60 paczek żywnościowych dla rodzin w potrzebie. Bogate paczki przygotowali parafianie, za które z serca dziękują obdarowani i Caritas Parafialna.