Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Łukasza Ewangelisty w Poznaniu

Służba liturgiczna

Ministranci posługujący przy ołtarzu w naszej parafii spotykają się na cotygodniowych zbiórkach, które odbywają się we wtorki. Omawiane są tu tematy o różnym charakterze, jak np. służenie na mszach św., pomoc przy różnego rodzaju pracach w kościele, teoretyczne i praktyczne wskazania do Mszy św. i uroczystości w parafii jak i poza nią (Procesja Bożego Ciała, Pasterka czy Święta Wielkiej Nocy). Na zbiórkach planujemy także wszelkiego rodzaju wspólne wyjazdy np. do kina, nad morze czy nad jezioro.

Ministranci naszej parafii biorą także udział w kursach i rekolekcjach organizowanych w naszej archidiecezji. Nasz parafialny sztandar ministrancki można zobaczyć na uroczystościach nie tylko związanych z parafią, ale również takich, które odbywają się w parafiach sąsiednich oraz na procesji Bożego Ciała ulicami miasta Poznania. Opiekunem ministrantów jest ks. Wojciech Mueller, a prezesem na chwilę obecną Adam Kujawa, lektor.

Liczba naszych ministrantów jak na dość sporą parafię może nie jest zdumiewająca, ale jak mawiają: „Nie liczy się ilość, a jakość”.

Co jakiś czas spotykamy się większym gronem, aby pograć w piłkę nożną lub w tenisa stołowego. Mamy również siłownię, z której korzystają starsi ministranci i lektorzy.

© 2011 - 2021