Wspólnota Świętego Łukasza

Cel

Niesienie Dobrej Nowiny słowem i czynem. Jeden z naszych głównych celów – pomóc drugiemu człowiekowi być bliżej Boga. Jak do tego podejść? Można zwalić problem i odpowiedzialność na barki kapłanów albo wziąć trochę odpowiedzialności na swoje. Bo każdy otrzymał jakiś talent, którym może służyć.

Praktyka

Spotkania formacyjne służą kształtowaniu naszych serc i myśli oraz umacnianiu się na życiowej drodze. To tylko początek, którego dalszym ciągiem jest życie. Jesteśmy zdecydowanymi praktykami, w Bogu i Jego Słowie poszukującymi recept na konkretne przypadki i problemy, nasze i ludzi wokół nas. Bóg mówi przez każdego człowieka. Doświadczamy tego, gdy na spotkaniu rozważamy Słowo Boże lub życiowe sytuacje i problemy w jego świetle. Bogactwo spojrzeń i wspólne dochodzenie do sedna pogłębia czy zmienia nasze własne spojrzenia, a niekiedy wręcz otwiera nam oczy. Przygotowuje do zmagania się z własnymi problemami.

Na Eucharystii o 8:45 od blisko 14 lat czytamy Słowo Boże, modlitwę powszechną, niesiemy dary, przez 12 lat mówiliśmy także wstępy do Liturgii Słowa. Chcemy służyć Bogu i ludziom, w imieniu wiernych współtworzyć Eucharystię, tak aby jej wartości jeszcze bardziej do nas docierały, jeszcze głębiej zapadały w serca. Kilkanaście osób posługiwało i posługuje w Caritas parafialnej, na wolontariacie w hospicjum, w szpitalu czy jako szafarze niosący Pana Jezusa do domów chorych.

Na dziesięciolecie Wspólnoty przygotowaliśmy wybór Psalmów i ich fragmentów, który wydaliśmy w tysiącu egzemplarzy. Celem było „oswojenie” Biblii, wprowadzenie jej do naszej modlitwy i życia codziennego.

Wspólnota

Nasza Wspólnota składa się z najróżniejszych osób, które wnoszą swoje trudności, wady, zranienia, ale przede wszystkim swoje doświadczenie, życiową mądrość, talenty, piękno. Osób, które się budują i dopełniają wzajemnie. To tak jak puzzle, które niektórzy lubią układać. Drobne kawałki są na pewno interesujące, ale o ileż bardziej interesujący jest obraz, który z nich powstaje.

Z „cegiełek” budujemy także nasze duchowe wnętrze i nasze życie. Zanim ustawisz porządny życiowy dom, mijają lata. Dokładnie tak jest także z rezultatami bycia we Wspólnocie. Ale razem buduje się szybciej i raźniej, zwłaszcza jeżeli fundament jest dobrze położony, razem łatwiej także o wytrwałość. Zapraszamy więc i Ciebie, abyś dołączył do naszego grona stawiających dom albo, jak kto woli, żebyś dołączył do układania tych Bożych puzzli razem z nami.

Nie jesteśmy zamkniętym kołem wzajemnej adoracji, a jedynie pewną propozycją, formą drogi, wspólnotą ludzi o podobnych życiowych celach i preferencjach. OTWARTĄ WSPÓLNOTĄ, do której można przyjść w każdym momencie.

 

Kontakt

Prowadzący

Rafał Bernard

Telefon

661035286